Cytat „Piłka nożna powinna być sztuką” i flaga kibiców LGBT wiszą koło siebie. Dwa banery z Emirates Stadium pokazują, że pod pewnymi względami podróż na mecz do Londynu można porównać do misji na Marsa.
Więcej recenzji książek sportowych na blogu w tej kategorii.
Meczu Arsenalu oglądałem z wyrzutami sumienia. Bilety lotnicze na jednodniowy wypad kupowałem z myślą o non-league football. Śledząc fenomenalnego bloga The London Football Guide wiedziałem, że dni bez meczów w Londynie właściwie nie ma. Szykowałem się na Dagenham & Redbridge. Drużyna ze wschodniego krańca Londynu w zeszłym sezonie spadła z League Two. Zrezygnowałem, bo przy bilecie za 16 funtów cenowo wychodziło niemal dokładnie tyle, co za Arsenal w Pucharze Ligi.
Wyrzuty sumienia rosły, gdy obserwowałem ruchy na trybunach Emirates. Kilkanaście tysięcy kibiców nie zdążyło na pierwszy gwizdek. Kilka tysięcy przyszło po kwadransie gry. Podobna grupa opuściła trybuny w 40. minucie. W drugiej połowie powtórka, ale tym razem w 80. min. schody powoli się zapychały. Roy Keane, który kilka lat temu krytykował krewetkowców z Old Trafford, tutaj mógłby wyjść z siebie.
O Londynie pisałem już m.in. przy okazji wizyt na najstarszej piłkarskiej trybunie na świecie, spotkaniu Wimbledonu i meczu najbardziej hipsterskiej drużyny w mieście.
W ramach akcji „Junior Gunners” wiele odpowiedzialnych funkcji podczas meczu, przynajmniej oficjalnie, wykonywały dzieci. Kilkulatek, który czytał składy, wyłożył się na imieniu Krystiana Bielika. W meczu 4. rundy Pucharu Ligi z Reading Polak usiadł na ławce rezerwowych.
Po wyjściu ze stacji metra Arsenal, większość ludzi kieruje się w prawo. Na stadion jest stąd kilkaset metrów. Skręcając w drugą stronę, po kilkuminutowym spacerze dochodzimy do Highbury Square. W miejscu po poprzednim stadionie Arsenalu powstało 650 mieszkań. Zachowano m.in. trybunę w stylu Art Deco. We wtorek, w dniu meczowym, ochroniarze pilnowali, by turyści nie zaglądali do środka i nie niepokoili miejscowych milionerów.
Tony Adams.
Więcej wpisów o moich piłkarskich podróżach w tej kategorii.
Żeby być na bieżąco, pamiętaj o Facebooku i twitterze.
4 Replies to “Krewetkowcy w północnym Londynie [Z PODRÓŻY]”