Wielkiej piłki tu nie ma, oprócz tej wykonanej z soli. W województwie bez drużyn w ekstraklasie i I lidze są jednak stadiony, które w letni dzień są świetnym celem rowerowej wyprawy.
Więcej wpisów o moich piłkarskich podróżach w tej kategorii.
Lista wszystkich odwiedzonych przeze mnie stadionów tutaj.
Niedawno, we wpisie o kujawsko-pomorskich stadionach nad wodą, pisałem o Świeciu, Łabiszynie, Inowrocławiu, Chełmży, Sępólnie i Kamieniu Krajeńskim oraz Koronowie. Pozostajemy na Kujawach i Pomorzu.
Łochowo
W podbydgoskim Łochowie gra IV-ligowy Sportis. Ciekawy projekt, który powstał na bazie KS Łochowo, niewyróżniającej się lokalnej drużyny, która kilka lat temu grała w A-klasie. Dziś sporo tu marketingu i nowinek. Od 2025 roku Sportis chce zaoferować tokenizację zawodników (proste wykupienie „akcji” danego zawodnika i udział w ewentualnym transferze). Częścią klubu jest też ekstraklasowy zespół kobiet, który wcześniej grał jako KKP Bydgoszcz. Sportis chce też wyselekcjonować zdolnych zawodników w przedziale 11-16 lat i otoczyć ich opieką profesjonalistów.
W sezonie 2020/21 Sportis zajął 4. miejsce. Do III ligi jako jedyny awansował Zawisza Bydgoszcz.
Zobacz także: Stadion, na którym zaczęła się wojna [Z PODRÓŻY]
Dobrcz
Zobacz także: Zimny, środowy wieczór w Stoke [Z PODRÓŻY]
Mogilno
Montreal 1976 były Igrzyskami Olimpijskimi Sportowców Wiejskich. Dwuminutowy materiał wideo można obejrzeć tutaj. Impreza była przedsięwzięciem niezwykle wówczas popularnej gazety, „Dziennika Wieczornego” i Rady Wojewódzkiej Ludowych Zespołów Sportowych.
Zobacz także: Miał być kompleks sportowy, a będą bloki
Piaski Bydgoszcz
Piaski to bydgoska dzielnica domków jednorodzinnych. Położona jest na obrzeżach, niedaleko Myślęcinka, jednego z największych parków w Polsce. Zdecydowana większość bydgoszczan nigdy nie była w okolicach boiska przy ul. Mochelskiej. A szkoda, bo dzięki skarpie widok na miasto jest stąd zaskakująco efektowny.
Zobacz także: Kujawsko-pomorskie. Piłkarska pustynia, ale stadiony nad wodą
Zobacz także: Stadion, na którym zaczęła się wojna [Z PODRÓŻY]
Solec Kujawski
Solec, z Bydgoszczy to 40 minut rowerem. Miejscowoą Unię założono w 1924 w restauracji, która działała w istniejącym do dziś domu u zbiegu ulic Bydgoskiej i Mickiewicza. Co ciekawe, sekcje sportowe finansowo wspierały zarabiające na występach sekcje mandolinistów i teatralna. Dziś piłkarze Unii Drobex Solec Kujawski grają w V lidze.
Zobacz także: Trzy lipy w Brukseli
Gryf Sicienko
Wał ziemny, wokół dużo zieleni, a do tego ścieżka rowerowa z Bydgoszczy. Warunki idealne do oglądania B-klasy.
Zobacz także: Belgijski dom Lubańskiego
Zobacz także: Belgowie połączyli trzy kluby i wypaliło
Więcej wpisów o moich piłkarskich podróżach w tej kategorii.
Lista wszystkich odwiedzonych przeze mnie stadionów tutaj.