Wisła, która słynie z dobrego smaku [Z PODRÓŻY]

Wisła Gruczno
Wisła Gruczno.

Choć w Polsce jest tuzin lepszych drużyn o tej nazwie, Wisła Gruczno ma niezaprzeczalny atut. Rozgrywa mecze we wsi słynącej z dobrego smaku.

Więcej wpisów o moich piłkarskich podróżach w tej kategorii.

Festiwal Smaku w Grucznie to znana w okolicy impreza. Lokalne miody, wędliny i nalewki czy powidła co roku ściągają tysiące smakoszy.

Zobacz także: Gent i Genk

Wisła z Gruczna występuje w A-klasie, co oznacza, że jest poza 12 najlepszymi Wisłami. Wyżej grają drużyny z Płocka i Puław (wraz rezerwami), Krakowa, Puław, Sandomierza, Szczucina, Dobrzynia, Trzewa, Dziecinowa, Strumienia, Annopola i Korzeniowa. Zestawienie przygotował profil mikrofutbol. Na poziomie A-klasy do najciekawszych klubów należy Wisła Fordon, którą niedawno odwiedziłem.

Stadion w Grucznie jak na A-klasę jest wspaniały. Przy drodze, także rowerowej, w zielonym otoczeniu, ze świetnym widokiem. W oddali, po drugiej stronie rzeki (rzecz jasna Wisły), można zobaczyć Chełmno.

Drewniana chata osadników olęderskich z roku 1778 w Chrystkowie niedaleko Gruczna. Na dole spiżarnia, kuchnia, pokój sypialny i gościnny, salka wykładowa i jadalnia. U góry wędzarnia i pomieszczenia wykorzystywane w przypadku powodzi. Olędrzy, czyli mennonici przybyli z Holandii, słynęli z umiejętności melioracji.

Zobacz także: Brukselski Messi [Z PODRÓŻY]

Widok z grodziska Talerzyk, które wzniesiono w X wieku.

Zobacz także: Belgijski dom Lubańskiego

Elana Toruń

Cruyffistowska złota myśl w ośrodku toruńskiej Elany.

Zobacz także: Mecz w królestwie karpia

Dąbrowa Chełmińska

Więcej wpisów o moich piłkarskich podróżach w tej kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *