Lot za 13 zł. Zagraniczny mecz poniżej stówy [Z PODRÓŻY]

Folkungavallen, Nykoping

Bilety na większość lotów z Gdańska do szwedzkiej Skavsty można kupić za 21 zł. To jedna z najtańszych możliwości, by zobaczyć zagraniczny mecz.

Więcej wpisów o moich piłkarskich podróżach w tej kategorii.

Na lotnisku Sztokholm Skavsta byłem drugi raz. Wcześniej leciałem z Polski do Belgradu. Tym razem do Bukaresztu. Loty do Skavsty są tak tanie, że szukając taniej możliwości dotarcia na południe Europy, wielu niskobudżetowych turystów wybiera składak z lotem do Szwecji. W przyszłym miesiącu z Gdańska do Szwecji niemal codziennie można polecieć za 21 zł. Są też bilety za 13.

Folkungavallen, Nykoping

Na samolot do Bukaresztu miałem czekać 8 godzin. Zamiast siedzieć na lotnisku, pojechałem do najbliższego miasteczka, czyli Nyköping (czyt. Nyszoping). Bilet autobusowy kosztuje 23 SEK w jedną stronę, czyli 10 zł. Niektórzy idą te parę kilometrów na piechotę, ale trasa słaba, miejscami bez pobocza. Nie polecam.

Niedaleko dworca kolejowego można obejrzeć urzekający stadion, Folkungavallen. Powstał na wystawę rolniczą w 1914 roku. Trybuna swój obecny wygląd zyskała w roku 1926. Na boisku grają męskie i żeńskie zespoły IFK Nyköping.

Folkungavallen, Nykoping
Folkungavallen, Nykoping
Folkungavallen, Nykoping
Folkungavallen, Nykoping

Samo miasteczko jest ładne, zadbane, ale nudne. Kilkugodzinna przerwa między lotami pozwala zobaczyć wszystko, co ciekawe.

Nykoping
Nykoping

Ratusz (powyżej) i XII-wieczny zamek (poniżej) to jedne z głównych atrakcji.

Nykoping
Nykoping

Zastanawiam się, ile dzieci w Polsce nosi plecak z logo trzecioligowego klubu ze swojego miasta. I ile plecaków dla klubów z polskich miasteczek produkuje Adidas.

Nyköpings BIS przez całą swoją historię grało w 2. i 3. lidze. Ich stadion, Rosvalla IP, mieści 1000 kibiców. Bilet kosztuje 100 koron, czyli 44 zł. Jak wyglądają te spotkania, można zobaczyć tutaj.

Szansa na zgranie meczu w dniu, w którym są dwa loty, nie zdarza się często, ale we wrześniu się pojawiła. Jednodniowy wypad na mecz z Gdańska można zorganizować za mniej, niż 100 zł. Polecam spróbować.

Nykoping
Nykoping

Więcej wpisów o moich piłkarskich podróżach w tej kategorii.
Żeby być na bieżąco, pamiętaj o Facebooku i twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *