Bruksela w wersji leśnej oraz imigranckiej [Z PODRÓŻY]

RSD Jette

Mam słabość do stadionów w leśnym otoczeniu. Wychwalałem obiekty zarówno w Luksemburgu, jak i rodzinnej okolicy. W Brukseli, spośród drużyn grających w niższych ligach, przynajmniej dwa kuby rozgrywają spotkania wśród dorodnych drzew. To RSD Jette i FC Ganshoren.

Więcej wpisów o moich piłkarskich podróżach w tej kategorii.

Zobacz także: Z widokiem na katedrę w Mechelen

Royal Scup Dieleghem Jette powstał w 1922 roku z połączenia kilku miejscowych klubów. Klub gra dziś na 4. poziomie lokalnych rozgrywek, a Jette to dzielnica Brukseli.

Więcej wpisów o moich piłkarskich podróżach w tej kategorii.

Ganshoren

Więcej wpisów o moich piłkarskich podróżach w tej kategorii.

RWD Molenbeek

Zobacz także: Belgowie połączyli trzy kluby i wypaliło

„Wylęgarnia” i „fabryka terrorystów” to prawdziwe tytuły, którymi zazwyczaj opatruje się teksty o dzielnicy Molenbeek. Główne skojarzenia to bieda, radykałowie oraz islam. Mieszkali tu sprawcy kilku dużych zamachów terrorystycznych. Wbrew polskim wyobrażeniom dzielnica wcale nie wygląda jak getto. Zabudowa typowo brukselska, więcej za to sklepów spożywczych z produktami z południa. Do tego mięso halal i sporo zakładów fryzjerskich. Popularniejsze, niż w innych częściach miasta są też stragany. Pokaźną część mieszkańców stanowią Marokańczycy. Molenbeek to dzielnica całkiem nieźle położona, dość blisko centrum. Turyści zaglądają tu m.in., by zjeść sporo taniej, niż w wielu innych dzielnicach. Ewentualnie na mecz.

Protoplastą dzisiejszego RWD jest White Star Club. Nie sposób wymienić wszystkich fuzji, bakructw i przepoczwarzeń. Najnowsza nazwa, z 2015 roku to Racing White Daring de Molenbeek 47. RWDM47 nawiązuje do wygaszonego matricule 47. Grać w piłkę uczyli się tutaj Adnan Januzaj czy Michy Batshuayi.

Zobacz także: Trzy lipy w Brukseli

Stade Edmond Machtens ma 12 tys. miejsc. Patronem jest burmistrz dzielnicy. Pod wcześniejszą nazwą, Stade Oscar Bossaert w latach 20. grywała tu reprezentacja. Patronem jednej z trybun jest Raymond Goethals, bramkarz m.in. Daring Club Bruxelles oraz selekcjoner reprezentacji Belgii.

Zobacz także: Pocztówka z Ostendy

Zobacz także: Belgijski dom Lubańskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *