Zachwycający stadion na cyplu pod Włocławkiem [Z PODRÓŻY]

Cukrownik Fabianki

Na piłkarskiej pustyni bez zmian. W trzech najwyższych ligach piłkarskich województwo kujawsko-pomorskie nie ma żadnej drużyny. Podczas groundhoppingowych wypadów po okolicy więcej, niż o samej piłce, myślę o otoczeniu piłkarskich aren. Najlepsze stadiony to te, z których wprost z trybun po meczu można pójść na plażę.

Więcej wpisów o moich piłkarskich podróżach w tej kategorii.

W poprzednim odcinku pisałem m.in. o obiektach w Inowrocławiu, Kamieniu Krajeńskim, Sępólnie Krajeńskim, Chełmży, Świeciu. Ruszamy w kolejne miejsca.

Cukrownik Fabianki

Cukrownik Fabianki
Jezioro widać tuż za bramką. W dodatku na plaży czeka dwóch ratowników, którzy obserwują, jak na piaszczystej plaży i w czystej wodzie wypoczywa kilkanaście osób. W takich warunkach można zobaczyć mecz w Chełmicy-Cukrowni niedaleko Włocławka.

Obiekt zmodernizowano w 2018 roku. Powstała czterotorowa bieżnia i intrastruktura do lekkoatletycznych konkurencji technicznych.

Cukrownia w Chełmicy, kiedyś wielki zakład, to dziś duża, opuszczona fabryka. Większość okolicznych budynków związana była z głównym miejscem pracy – domy oraz trzy bloki mieszkalne, były hotel robotniczy i przedszkole. Z zakładem były też związane Ochotnicza Straż Pożarna, Rodzinne Ogrody Działkowe, świetlica oraz stadion.

Cukrownik Fabianki
Dopiero z powietrza widać (klik), że stadion położony jest bajecznie. Cypel, dookoła woda i wysokie drzewa. Czysta plaża na wyciągnięcie ręki.

Zobacz także: Budapeszt śladami najsłynniejszego Węgra [Z PODRÓŻY]

Tucholanka

Tucholanka Tuchola
W Tucholi bramkarz ma do plaży ok. 200 metrów. I to takiej, gdzie bezpieczeństwa strzeże ratownik OSiR-u.
Tucholanka Tuchola
Tucholanka Tuchola
Grający na Stadionie Miejskim piłkarze Tucholanki występują w bydgoskiej A-klasie.
Głęboczek, Tuchola
Jezioro Głęboczek
Głęboczek, Tuchola
Miejskie kąpielisko z wypożyczalnią sprzętu pływającego nad jeziorem Głęboczek w Tucholi.

Zobacz także: Przyhispterzyłem. Mecz Dulwich Hamlet [Z PODRÓŻY]

Victoria Koronowo

Brda, która płynie z Koronowa na południe, do Bydgoszczy.

10-tysięczne Koronowo znane jest ze sztucznie zbudowanego Zalewu. Miasteczko ma kilka urokliwych miejsc, wrażenie robi też więzienie działające w poklasztornych budynkach przyklejonych do kościoła.

Boisko leży przy stromym, zalesionym zboczu. Z drugiej strony, do rzeki Brdy, jest ok. 100 metrów.

Na blogu pisałem o wielu stadionach z okolic Bydgoszczy. Odsyłam do tekstów o stadionie Tomasza Golloba; wypadzie do Gruczna, gdzie mają dobry smak; królestwie karpia w Ślesinie, piłce z soli na Kujawach; stadionach nad wodą; Chełmie, gdzie można się zakochać; meczu z więzieniem w tle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *